Procat, TOÇEV’li 20 hayvansever çocuğu 20 bin deniz canlısı ile buluşturdu

​Procat, TOÇEV iş birliği ile “Hayvan Sevgisi” temalı resim yarışması düzenledi. Hayvan sevgisi ve yaratıcılığı bir araya getiren yarışma için 20 TOÇEV’li öğrenci ilk etapta 20 binden fazla canlının yaşadığı akvaryum ve su altı hayvanat bahçesini ziyaret etti. Ardından öğlen yemeğinde Procat yöneticileri ile buluşan genç öğrenciler atölye çalışması sonrasında yaşadığı deneyimi resimlerine aktardı.

SAĞLIK - 2017-10-08 13:42:26

Procat, TOÇEV’li 20 hayvansever çocuğu  20 bin deniz canlısı ile buluşturdu

 

 

Bünyesine dahil ettiği son teknoloji ürünlerle çağrı merkezi sektöründe önemli bir yer edinen Procat’te sosyal sorumluluk projelerinin önemi gün geçtikçe artıyor. Procat, TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) iş birliği ile “Hayvan Sevgisi” temalı bir resim yarışması düzenledi. Yarışmaya katılan 20 ilköğrenim öğrencisi, yarışmanın ardından, deniz hayvanlarını canlı bir şekilde gözlemleyebilmeleri için akvaryum ziyaretinde bulundu.

İstanbul’da Anadolu Yakası’nın ilk akvaryumu olan Emaar Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret eden öğrenciler burada, dünyanın farklı bölgelerinden getirilmiş 20 binden fazla su canlısı ile tanıştı. Çocuklar, akvaryum gezisinde balıklar, denizanaları, kaplumbağalar, su samurları, vatozlar, penguenler, kral timsah, su fareleri, dev örümcekler, yengeçler ve daha birçok deniz canlısını yakından görerek tanıma fırsatı elde etti. Hayatlarında ilk kez canlı olarak ve yakından gördükleri deniz hayvanları çocukların ilgisini çekerken, heyecanlı ve mutlu dakikalar yaşamalarına sebep oldu.

Hayvan sevgisi ile büyüyen çocuklar mutlu bireyler olurlar

Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, yaşadığımız çağda, büyük şehirlerdeki çocukların az sayıda hayvan türü ile karşılaştığını ve birçok hayvanı tanımadığını vurgulayarak “Çocuklarımız en çok bilinen kedi, köpek gibi evcil hayvanlar dışında çok az sayıda hayvanı tanıyorlar. Oysa ki tahminlere göre dünyamızda 8,7 milyon türde canlı ile birlikte yaşıyoruz. Bu canlıların tamamı birbirleri ile etkileşim içinde yaşıyorlar. İnsan da bu doğanın parçası olarak, hayvanlar ve doğa ile etkileşim içinde. Mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişebilmeleri için çocuklarımızın doğa ve hayvan sevgisi ile büyümeleri önemli. Bu sebeple, etkinliğimize katılan çocuklarımızdan hayvan sevgisini ele alan resimler yapmalarını istedik. Ardından, binlerce deniz canlısının bulunduğu akvaryum ziyareti ile bu etkinliği onlar için daha anlamlı kılmak, öğrendiklerini hayat boyu hatırlayacakları bir anı olarak dimağlarına kazandırmayı hedefledik.” dedi. Ersubaşı, kurumsal sosyal sorumluluk projelerine verdikleri önemi, “Her kurumun, topluma karşı sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. Procat olarak, bu tür projeler ile geleceğimiz olan gençlerimizin hayatlarına dokunmaya, onlara değer katmaya gayret ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de farklı projelerimizi hayata geçirmeyi planlıyoruz” sözleri ile dile getirdi.

Yüreklerindeki sevgiyi paylaştılar

TOÇEV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun da etkinlik ile ilgili olarak, “1994 yılında 5 çocuğun elinden tutarak onlara iyi bir eğitim hayatı sunabilmek için çıktığımız yolda, 23 yılda bugün geldiğimiz noktada, 5 milyondan fazla çocuğun hayatına dokunduk. Bize bu mücadelemizde destek için uzanan her eli memnuniyetle karşılıyoruz. Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak gibi anlamlı bir etkinliği birlikte gerçekleştirdiğimiz, her daim destekçimiz olan Procat ailesine çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize resim aracılığı ile kendilerini ifade etme, yüreklerindeki sevgiyi aktarabilme fırsatı veren bu tür etkinlikleri, çocuklarımızın aynı zamanda sosyalleşmesi ve kendilerini toplumun birer ferdi olarak hissetmelerine katkısı bakımından da önemsiyoruz. Öğrenciler, akvaryum ziyaretinin ardından, Procat ekibi ile birlikte yemek yediler. Bütün öğrencilere bluetooth kulaklık hediye edildi.

Procat Hakkında:

Yüksek verimlilik, kesintisiz destek, hızlı kurulum ve deneyimli bir iş ortağı ile çalışmanın verdiği konfor ile maliyet avantajından vazgeçemeyen kurum ve kuruluşların ilk tercihi olan Procat 2004 yılında kurulmuştur. Procat kurucularının çeyrek yüzyıla yakın sektör deneyiminden aldığı güç ve uzman kadrosu ile birlikte A'dan Z'ye anahtar teslim çağrı merkezi kurulumu, üçüncü parti ürün ve çözümler ile entegrasyonu, uygulama geliştirme, raporlama, izleme, denetleme ve kalite değerlendirme için gereken tüm ürün ve hizmetleri sunar. Kurumların gereksinimleri ile birebir örtüşen en doğru teknolojinin seçiminden kuruluma dek, tüm süreçlerde eksiksiz bir iş ortağı olarak çalışmaktadır. Yüksek verimlilik ve kalite hedefli projelerinde, işe analiz ederek başlar, çözümü ihtiyaca ve isteğe yönelik dizayn eder, kurulumu yapar ya da mevcut alt yapıyı iyileştirir, istendiği takdirde geçici bir şekilde projeyi işleterek iş ortağına devreder ve inovatif çözümlerle sürekli olarak yanında olur. Sektöründe farklı ve yenilikçi uygulamalar ile hizmetler oluşturma stratejisiyle çalışan Procat; konuşma teknolojileri kullanarak, müşteri hizmetlerinde farklı otomasyon ihtiyaçlarına karşılık vermek, maliyet avantajı ve memnun müşteri deneyimi oluşturmak adına 2006 yılında Speechouse, 2010 yılında ise çağrı merkezlerine proje yatırımlarını gerçekleştirmeden kısa vadeli pilot yapma, sağlıklı ve verimli büyüme, esneklik ve yedeklilik imkânı sağlayan Call Center Hotel şirketlerini hayata geçirmiştir. 2006 yılından bugüne Interactive Intelligence Elite Partner olan Procat kullanıcı dostu çağrı merkezi çözümleri ile güvenilir iş ortağınız olarak çalışır.

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) hakkında

TOÇEV, Türkiye'nin çeşitli illerinde maddi yetersizlik nedeniyle okuyamayan çocuklara bütün eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek vermekte ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1994 yılında kurulan TOÇEV’ in, Türkiye genelinde yürüttüğü kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin sayısı 20’ye ulaşmıştır. Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım, Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler, Evimdeyim, Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, İyi Beslenmek İyi Gelecek, Temiziz, Kütüphaneler, 

Sende Yorumla...
‘Ana Kuzusu’nun Birincisi Özbek Asıllı Bahar Oldu!

‘Ana Kuzusu’nun Birincisi Özbek Asıllı Bahar Oldu!

23:17 - MAGAZİN

Yükseköğretim Kurumlarında İngilizce Eğitimi Özyeğin Üniversitesi’nde Değerlendirildi

Yükseköğretim Kurumlarında İngilizce Eğitimi Özyeğin Üniversitesi’nde Değerlendirildi

23:08 - EĞİTİM

KIZILAY İLE KATAR VE SUUDİ ARABİSTAN İNSANİ YARDIM KURULUŞLARI ARASINDA STRATEJİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALANDI

KIZILAY İLE KATAR VE SUUDİ ARABİSTAN İNSANİ YARDIM KURULUŞLARI ARASINDA STRATEJİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALANDI

23:07 - GÜNCEL

World Tourism Forum’da Gastronomi Turizmi Konuşuldu..

World Tourism Forum’da Gastronomi Turizmi Konuşuldu..

23:05 - GÜNCEL

“Beyin göçünü durdurmak için Ar-Ge’ye ağırlık verilmeli”

“Beyin göçünü durdurmak için Ar-Ge’ye ağırlık verilmeli”

23:03 - GÜNCEL