Sónar Istanbul’da Akademi sahnesi programı belli oldu

Yaratıcılık ve teknoloji konseptleriyle katılımcılara eşsiz bir deneyim yaşatan Sónar Festivali ilk kez Türkiye’ye geliyor. 1994’te Barselona’da gerçekleştiğinde benzersiz konseptiyle kendisine sadık bir kitle yaratan Sónar, o günden bu yana 50 farklı şehirde avangard ve elektronik müziğin önde gelen isimlerini ve en yeni trendleri bir araya getirdi. Türkiye ayağı 24-25 Mart 2017 tarihlerinde Zorlu PSM’de Charm Music işbirliğiyle gerçekleşecek festivalde 13 yıldır Sónar’la güçlerini birleştiren Red Bull Music Academy’nin kürasyonunu üstlendiği SónarLab sahnesi de güçlü programıyla öne çıkıyor. Dubstep müziğin ilklerinden Kode9, space disco müziğiyle Prins Thomas ve Almanya’nın sıra dışı DJ’yi Helena Hauff’un yanı sıra günümüz İngiltere garage-bass ve post-dubstep sahnesinin en önemli isimlerinden Ben Ufo ve Yunan korocu ve piyanist Yodashe de SonarLab’de yer alacak. Yerel sanatçılardan ise Ah! Kosmos, Biblo, İpek Görgün, Seretan ve İskeletor gibi isimler sahnede olacak.

GÜNCEL - 2017-03-19 21:57:28

Sónar Istanbul’da Akademi sahnesi programı belli oldu

 

 

Yaratıcılık ve teknoloji konseptleriyle katılımcılara eşsiz bir deneyim yaşatan Sónar Festivali ilk kez Türkiye’ye geliyor. 1994’te Barselona’da gerçekleştiğinde benzersiz konseptiyle kendisine sadık bir kitle yaratan Sónar, o günden bu yana 50 farklı şehirde avangard ve elektronik müziğin önde gelen isimlerini ve en yeni trendleri bir araya getirdi. Türkiye ayağı 24-25 Mart 2017 tarihlerinde Zorlu PSM’de Charm Music işbirliğiyle gerçekleşecek festivalde 13 yıldır Sónar’la güçlerini birleştiren Red Bull Music Academy’nin kürasyonunu üstlendiği SónarLab sahnesi de güçlü programıyla öne çıkıyor. Dubstep müziğin ilklerinden Kode9, space disco müziğiyle Prins Thomas ve Almanya’nın sıra dışı DJ’yi Helena Hauff’un yanı sıra günümüz İngiltere garage-bass ve post-dubstep sahnesinin en önemli isimlerinden Ben Ufo ve Yunan korocu ve piyanist Yodashe de SonarLab’de yer alacak. Yerel sanatçılardan ise Ah! Kosmos, Biblo, İpek Görgün, Seretan ve İskeletor gibi isimler sahnede olacak.

 

Sónar İstanbul, Türkiye’de ilk kez İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde (PSM) 24-25 Mart 2017 tarihlerinde Zorlu PSM – Charm Music işbirliğiyle izleyicisi ile buluşacak. İki gün boyunca 5 bin katılımcıyla 4 farklı sahnede gerçekleşecek festivale Red Bull Music Academy de SónarLab sahnesinin programlamasını üstlenerek destek olacak. 13 senedir Sónar ile partnerliğini sürdüren ve Sónar Dome sahnesinin kürasyonunu üstlenen Red Bull Music Academy, yerel ve global isimlerle Sónar Festivalleri’nde özenle seçilmiş bir müzikal programa ev sahipliği yapıyor.

 

SónarLab by Red Bull Music Academy’de kim ne zaman sahnede?

24 Mart Cuma günü saat 21.30’da Özcan Ertek'in minimal-synth ve lo-fi estetiğiyle işlenmiş parçalara görsel bir şovla hayat verdiği projesi Seretan ile müziğe başlayacak olan SónarLab by Red Bull Music Academy sahnesi, 22.30’da Prins Thomas’ın deneysel müziğiyle, saatler gece yarısını geçtiğinde 00.45’de ise Shackleton ile buluşacak. Cuma günü programın son ismi dubstep efsanesi Kode9 ise 02.30’da kabini devralacak.

 

25 Mart Cumartesi günü programına saat 17.00’da başlayan Akademi sahnesi ilk olarak alternatif pop ve a-capella'yı klasik müzikle harmanlayan Yunan korocu ve piyanist Yodashe’yi ağırlayacak. SónarLab programı 18.00’da Red Bull Music Academy katılımcılarından İpek Görgün, 19.00’da karşısına çıkan sesleri kesip biçerek yarattığı kolajları ve noise’a yakın ambient sound’uyla tanınan Biblo, 20.00’da İskeletor ve 21.00’da daha önce Sónar Barselona’da yer almış olan Başak Günak’ın projesi Ah! Kosmos ile devam edecek. Saat 22.00’da Patten, 23.30’da Londralı DJ ve prodüktör Ben UFO’nun yer alacağı SonarLab sahnesinde gecenin finali Berlin’in en iyi gece kulübü olarak gösterilen Berghain’deki performanslarıyla tanınan Helena Hauff ile 01.45’te gerçekleşecek.

 

SonarLab by Red Bull Music Academy Programı

 

24 Mart 2017, Cuma

21.30 Seretan

22.30 Prins Thomas

00.45 Shackleton

02.30 Kode9

 

25 Mart 2017, Cumartesi

17.00 Yodashe

18.00 İpek Görgün

19.00 Biblo

20.00 İskeletor

21.00 Ah! Kosmos

22.00 Patten

23.30 Ben Ufo

01.45 Helena Hauff

 

 

Red Bull Music Academy Hakkında:

1998’den beri dünyanın farklı şehirlerini müzikle buluşturan Red Bull Music Academy (RBMA), ikişer haftalık iki dönem boyunca farklı coğrafyalardan en iyi ritim ve ses yaratıcılarını; kayıt stüdyoları, müzik profesyonelleri ile söyleşiler ve şehrin önde gelen kulüplerinde gerçekleşen performanslarla bir araya getiren uluslararası bir müzik enstitüsüdür.

Red Bull Music Academy; Sónar Festivali’nin eklektik ve umut vaad eden yetenekleri ortaya çıkaran anlayışına paralel olarak 13 yıldır Sónar İle güç birleştiriyor ve çok çeşitli ve heyecan verici bir müzik programı sunuyor.

24-25 Mart 2017’de Türkiye ayağı Zorlu PSM’de düzenlenecek olan Sónar Festivali, globalde olduğu gibi Türkiye’de de Red Bull Music Academy Sahnesi’nin programlamasıyla SónarLab sahnesine ev sahipliği yapacak ve hem yerel sahne hem de uluslararası arenadan Sónar için özenle seçilmiş isimleri ağırlayacak.

Sende Yorumla...
‘Ana Kuzusu’nun Birincisi Özbek Asıllı Bahar Oldu!

‘Ana Kuzusu’nun Birincisi Özbek Asıllı Bahar Oldu!

23:17 - MAGAZİN

Yükseköğretim Kurumlarında İngilizce Eğitimi Özyeğin Üniversitesi’nde Değerlendirildi

Yükseköğretim Kurumlarında İngilizce Eğitimi Özyeğin Üniversitesi’nde Değerlendirildi

23:08 - EĞİTİM

KIZILAY İLE KATAR VE SUUDİ ARABİSTAN İNSANİ YARDIM KURULUŞLARI ARASINDA STRATEJİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALANDI

KIZILAY İLE KATAR VE SUUDİ ARABİSTAN İNSANİ YARDIM KURULUŞLARI ARASINDA STRATEJİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALANDI

23:07 - GÜNCEL

World Tourism Forum’da Gastronomi Turizmi Konuşuldu..

World Tourism Forum’da Gastronomi Turizmi Konuşuldu..

23:05 - GÜNCEL

“Beyin göçünü durdurmak için Ar-Ge’ye ağırlık verilmeli”

“Beyin göçünü durdurmak için Ar-Ge’ye ağırlık verilmeli”

23:03 - GÜNCEL