BALLI GÜNLERDE "LEZZET ŞÖLENİ" BAŞLIYOR!

Yılın en tatlı etkinliği, 4. İstanbul Ballı Günler, bu yıl çok hareketli geçecek. 24 - 26 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinliğe, Harbiye Askeri Müzesi ev sahipliği yapıyor.

GÜNCEL - 2017-02-18 23:04:52

BALLI GÜNLERDE

24 - 26 Şubat tarihleri arasında dördüncüsü gerçekleştirilecek olan İstanbul Ballı Günler her yıl olduğu gibi bu yıl da çok renkli geçecek. İstanbul Profesyonel Aşçılar Birliği'nin de katılacağı Ballı Günler'de, fuar süresince ballı lezzetler ziyaretçilerin tadımına sunulacak, özel workshoplar gerçekleşecek. Bal deyip geçmeyin, faydası yazmakla bitmeyen bu doğa mucizesi, yemeklerde de sihirli bir güce sahip.

Türkiye’nin hala ilk ve tek aşçılık meslek lisesi olma özelliğini elinde bulunduran ‘BOLU MENGEN ANADOLU AŞÇILIK MESLEK LİSESİ’nin ilk mezunu olan İstanbul Profesyonel Aşçılar Birliği Başkanı Umut Eyioğlu "Çok geniş bir mutfağa sahibiz,tanıtımı için birçok kurum ve kuruluş elinden geleni yapsa da hala dünyada yeteri kadar bilinmiyor. Dünya bizim sadece kebap ve dönerden ibaret bir mutfağımızın olduğunu düşünüyor. Gerçi Türk insanı da mutfağının bunlardan ibaret olduğunu sanıyor çünkü yazılan Türk Mutfağı kitaplarının çoğunun içindeki tarifler birbirinin aynı, buda Türk Mutfağına has diğer tüm yemeklerimize yapılan haksızlıktır. İstanbul Ballı Günler süresince ekibimiz ile birlikte alanda yerimizi alacağız. BALLI LEZZETLER ile birlikte bal temalı butik pastacılık çalışmaları sunum masası ve workshoplar da yapacağız" dedi.

 

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birlik Başkanı Ziya Şahin altmışa yakın firmanın katılacağı İstanbul Ballı Günler'e tüm İstanbulluları beklediklerini söyledi ve devam etti "Balın sahtesi olmaz, arı ile arıcının arasına başkaları girmez ise arının ürettiği tüm ballar doğal ve iyi baldır".

 

İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği (İSPAD) Hakkında www.ispad.org.tr

İstanbullu aşçıların mesleki eğitiminin yanı sıra yeni tatları ve uygulamalarını desteklemek ve geliştirmek amacıyla 1997 yılında kurulmuştur. Kuruluşundan beri, yüzlerce aşçı, aşçılık okulu ve gastronomi fakültesi öğrencisine Türk mutfağının ve yemek kültürünün tanıtılması ve zenginleştirilmesi konusunda eğitimler veren İSPAD, ayrıca toplumun sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi için yapılan çalışmalara da destek olmuştur. Bir yandan da aşçıların bireysel bilgi ve becerilerini artırıcı çalışmalar yapan İSPAD; istihdam imkânlarının artırılması için de özel gayret etmiştir. Aynı amaçla, kuruluşunun 20’nci yılında, evlerinden üretim yapan Butik Pastacıları “İSPAD Butik Pastacılar Kulübü” adı altında dernek çatısı altında buluşturan İSPAD; birlikten güç doğar mantığı ile butik pastacılık sektörünü geliştirme misyonu da üstlenmiştir. Halen sektörün en köklü ve en güçlü derneklerinden biri olan ve 1000’in üzerindeki üye sayısı ile sektöre yön veren dernek, TAFED (Türkiye Aşçılar Federasyonu)’in kurucu üyesidir.

Sende Yorumla...
‘Ana Kuzusu’nun Birincisi Özbek Asıllı Bahar Oldu!

‘Ana Kuzusu’nun Birincisi Özbek Asıllı Bahar Oldu!

23:17 - MAGAZİN

Yükseköğretim Kurumlarında İngilizce Eğitimi Özyeğin Üniversitesi’nde Değerlendirildi

Yükseköğretim Kurumlarında İngilizce Eğitimi Özyeğin Üniversitesi’nde Değerlendirildi

23:08 - EĞİTİM

KIZILAY İLE KATAR VE SUUDİ ARABİSTAN İNSANİ YARDIM KURULUŞLARI ARASINDA STRATEJİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALANDI

KIZILAY İLE KATAR VE SUUDİ ARABİSTAN İNSANİ YARDIM KURULUŞLARI ARASINDA STRATEJİK İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALANDI

23:07 - GÜNCEL

World Tourism Forum’da Gastronomi Turizmi Konuşuldu..

World Tourism Forum’da Gastronomi Turizmi Konuşuldu..

23:05 - GÜNCEL

“Beyin göçünü durdurmak için Ar-Ge’ye ağırlık verilmeli”

“Beyin göçünü durdurmak için Ar-Ge’ye ağırlık verilmeli”

23:03 - GÜNCEL