ÜÇ ADIMDA HEDEFLERE ULAŞTIRAN AİLE BOYU FİTNESS

ÜÇ ADIMDA HEDEFLERE ULAŞTIRAN AİLE BOYU FİTNESS

Çocukların birçok konuda ebeveynlerini model aldıklarını belirten Herbalife Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Anne babalar kendileri de aktif bir yaşam sürerek çocuklarını aktif olmaları için teşvik edebilirler. Eğer kendi vücudunuz hakkında olumsuz yargılarda bulunursanız, çocuklar bu sözleri cımbızla çekerler ve kendileriyle ilgili güvensizlik yaşamaya başlarlar” dedi. Clayton, aile boyu aktif bir yaşama teşvik edecek önerilerini paylaştı.

ÜÇ ADIMDA HEDEFLERE ULAŞTIRAN AİLE BOYU FİTNESS

Çocuklar gelişiminin erken safhalarında fiziksel aktiviteleri öğrenirken ebeveynlerin de onlara örnek olmaları gerekiyor. Çocuklar temelde davranışlarını ebeveynlerini model alarak şekillendirirler. Bu durum vücudumuzun görünümü için de geçerli. Çocuklar ebeveynlerini, insanların gördüğü gibi görmez, selülit ya da fazlalıkları fark etmezler. Onlar anne babalarını sevginin ve mükemmelliğin vücut bulmuş hali olarak görürler. Ebeveynler kendi vücutları hakkında olumsuz yargılarda bulunursa çocuklar da bu sözleri adeta cımbızla çeker gibi alır ve kendileriyle ilgili güvensizlik yaşamaya başlarlar. Herbalife Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton “Eğer çocuklarınızı küçük yaşta başarıya ulaşmaya koşullandırırsanız, yetişkin olduklarında da bu şekilde devam ederler.” diyor. Ebeveynlerin, sağlıklı ve aktif olmak arasındaki dengeyi olumlu bir şekilde tutturması gerektiğini belirten Clayton, aile boyu sağlıklı ve dengeli bir yaşam sürdürmek için 3 önemli yöntemi paylaştı:

 

Olumlu Sözcükler Kurun

Seçtiğimiz sözcükler hayatımız için çok önemlidir. Arkadaşlıklarda, ilişkilerde, iş ilişkilerinde, vücudumuzla ilgili söylemlerimizde, kısacası her konuda olumlu bir dil kullanmak için doğru seçimler yapmamız gerekiyor. Her birimizin vücuduyla ilgili bir sorunu olabilir, ancak vücudumuzdaki kusurlardan bahsederken çocuklarımızı üzebiliriz. En zor günlerde bile güzelliğin içten geldiğini fark edip konuşurken olumlu cümleler kurmak gerekiyor. Meselelere her zaman olumlu yaklaşım geliştirmeye gayret edin.

 

 

Olumlu Düşünün

Vücudunuzla ilgili olumsuz fikirleriniz varsa, vücudunuza duyduğunuz güveni arttıracak olumlu ifadeler bulmaya çalışın. Kendinizi daha iyi hissetmek için rutininizde küçük değişiklikler yaptığınızda bu ifadeler çok daha anlamlı gelecektir. Örneğin, başka seçeneklerden mahrum kaldığınızı düşünerek sağlıklı beslenme tarzından korkulacak bir şeymiş gibi bahsettiğinizde, çocuklarınız sağlıksız besinlerin tüketiminin sınırlandırılmasına karşı olumsuz duygular geliştirebilirler. Denge bulmak kolay değildir. Genel sağlık durumunuz için neyin daha iyi olacağı konusunda düşünce yapınızı değiştirmek bu bakımdan kilit rol oynayacaktır. ‘Daha sağlıklı oluyorum’ veya ‘Aktif ve sağlıklı bir ebeveyn olmak için çalışıyorum’ gibi olumlu ifadeleri paylaşmaya gayret edin. Buna özellikle çocuklarınızın yanındayken dikkat etmelisiniz çünkü çocuklar ergenlik öncesinde söylediklerinizden çok fazla etkilenirler. Olumlu eylemlerin ve sözcüklerin olumlu düşüncelerle başladığını unutmayın.

 

 

Harekete Geçmeye Odaklanın

Bütün ailenin hareket etmesini sağlamak size bir angarya gibi görünmesin. Haftalık aktiviteleri bir alışkanlık haline getirdiğinizde, bu aktiviteleri aileniz ile birlikte gerçekleştirmeyi iple çekmeye başlayacaksınız. Çocukların spor faaliyetlerinin ebeveynlerin egzersiz yapması için mükemmel bir fırsat olduğuna inanıyorum. Çocuklar oyunla meşgulken, ebeveynler de sportif aktivitelerinde bulunabilirler. Çocuğunuz annesine veya babasına bakıp onun da egzersiz yaptığını gördüğünde, onun önünde harika bir örnek teşkil etmiş olacaksınız. Önce kendiniz aktif olun ve iyi hissetmeye başlayın, sonra yavaş yavaş ailenize de bu fikirleri aşılayın. Aşağıda başlangıç olarak kullanmanız için kolay bir egzersiz programına yer verdim!

 

 

Haftanın Egzersizi

 

1- Yürüyüş

2- Düşük Tempolu Koşu

3- Koşu

– Seviyenize göre yukarıdaki seçeneklerden ikisini seçin.

Not: Eğer daha önce egzersiz yapmadıysanız, 1 ve 2 numaralı seçenekleri tercih edin. Kendinizi hazır hissettiğinizde, 2 ve 3’e geçebilirsiniz.

– 45 saniye süreyle düşük numaralı egzersizi yapın ve sonra 30 saniye süreyle diğer egzersizi gerçekleştirin.

– Nefesinizi 30 saniye süreyle tutarak birkaç esneme hareketi yapın.

– Bu rutini 5 kez tekrarlayın.

Tempolu yürüyüş yapmaya hazır değil misiniz? 1 numarada yavaş yürüyün ve 2 numarada da hızlı yürüyüş yapın. Sürelere ve setlere uymaya özen gösterin ancak mevcut seviyenize göre koşu/düşük tempolu koşu/yürüyüş programında ayarlamalar yapabilirsiniz. Harekete geçmek düşünceyle başlar; bu yüzden olumlu düşünün, seçtiğiniz sözcüklerin düşüncelerinizle uyumlu olmasına dikkat edin. Bunun sonucunda, vücudunuz da olumlu karşılık verecektir.

 

 

 

 

 

Herbalife Ltd. Hakkında

Herbalife, 1980 yılından bu yana insanların yaşamlarını değiştiren ürünler sunan global bir beslenme şirketidir. Herbalife’ın beslenme, kilo kontrolü ve kişisel bakım ürünlerine 90’ın üzerinde ülkede, Bağımsız Herbalife Üyeleri aracılığıyla ulaşılmaktadır.

Herbalife, dünya genelinde yetersiz beslenme ve aşırı kilo problemlerine karşı yüksek kaliteli ürünler sunarak mücadele etmede kararlılıkla ilerlemektedir.

Herbalife Aile Vakfı (HFF) ve Casa Herbalife programlarını destekleyerek yeterli beslenme imkanına sahip olamayan çocukların iyi beslenmelerini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca Cristiano Ronaldo, LA Galaxy ve diğer pek çok şampiyon sporcunun da içinde bulunduğu 190’dan fazla dünya çapında sporcu, takım ve etkinliğin sponsorluğunu yapmaktadır.

Dünya üzerinde 7 bin 800’den fazla çalışanı bulunan Herbalife, 2014 yılındaki net satışlarını 5 milyar dolar olarak açıklamıştır.

Herbalife International’e bağlı bir şirket olarak Türkiye’deki faaliyetlerine Mart 1998’de başlayan Herbalife International Ürünleri Ticaret Ltd. Şti., Herbalife ürünlerinin Türkiye’ye ithalatını yapmaktadır. Şirket, Türkiye Doğrudan Satış Derneği’nin ve merkezi Belçika Brüksel’de bulunan Uluslararası Beslenme Destek Ürünleri Dernekleri Birliği IADSA’nın Türkiye Temsilcisi’dir.

Herbalife ürünleri, Bağımsız Herbalife Üyeleri aracılığıyla satışa sunulur.

Herbalife, tüketiciyi korumada Altın Standart sunmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Ana Kuzusu’nun Birincisi Özbek Asıllı Bahar Oldu!
‘Ana Kuzusu’nun Birincisi Özbek Asıllı Bahar Oldu!
Yükseköğretim Kurumlarında İngilizce Eğitimi Özyeğin Üniversitesi’nde Değerlendirildi
Yükseköğretim Kurumlarında İngilizce Eğitimi Özyeğin Üniversitesi’nde Değerlendirildi